DÖNEM BAŞKANI RTN.FİKRİ BAYHAN

2430.BÖLGE GUVARNÖRÜ ALTAN ASLAN & NESLİHAN

UR. ROTARY BAŞKANI BARRY RASSİN & ESTHER

DUYURU...

İLHAM KAYNAĞI OLALIM.

 

TOPLANTI BİLGİLERİ

Toplantı Günü : Çarşamba

Toplantı Saati : 12:30

Toplantı Yeri : AKRA BARUT
                             OTEL

GERÇEKLEŞTİRDİKLERİMİZ

BAŞKANDAN MESAJLAR

Başkandan Mesajlar için tıklayınız

FAYDALI LİNKLER

ULUSLARARASI ROTARY BAŞKANI

2015-2016 ULUSLARARASI ROTARY BAŞKANI
K.R. “RAVI” RAVINDRAN


K.R. Ravi Ravindran, Printcare PLC. Şirketinin kurucusu ve CEO'sudur. Şirket; baskı, ambalaj ve dijital medya alanında hizmet vermektedir. Dünyanın en büyük çay poşeti ambalajcısı olarak Hindistan ve Sri Lanka'da imalat yapmaktadır ve neredeyse bildiğimiz bütün çay şirketlerinin tedarikçisi durumundadır. Printcare firması ulusal ve uluslararası birçok üstün hizmet ödülüne sahiptir. Ravindran birçok uluslararası baskı ve ambalaj forumunda beğenilerek aranan bir konuşmacı olmuştur.

Ravindran ayrıca Sri Lanka ve Hindistan'da MJF (Dilmah) Yardım Vakfı'nın ve daha bir çok başka şirketin ve vakfın yönetim kurullarında görev yapmaktadır. Rotary tarafından desteklenen Sri Lanka Anti Narkotik Cemiyeti'nin kurucu başkanıdır. Ülkesinde yaşanan iç savaş sırasında Ravindran iş adamları birliği bünyesinde barış için uzlaşmacı çözüm arayışı içerisinde olmuş ve Birleşmiş Milletler tarafından düzenlenen barış konferansında New York'ta 2002 yılındaki Sri Lanka diasporası üzerine konuşmacı olarak davet edilmiştir.

Üçüncü kuşak Rotaryendir ve 21 yaşında Rotary'ye katılmıştır. Uluslararası Rotary Direktörler Kurulu, Rotary Vakıf mütevelli heyeti üyesi ve Uluslararası Rotarysaymanı olarak görev yapmıştır.

Ülkesinin Çocuk Felci Komitesi başkanı olarak Ravindran, Ulusal Aşılama günlerinde Sri Lanka hükümeti ile birlikte, UNICEF ve Rotary işbirliği içinde, kuzey militanları ile ateşkes sağlanmasına katkıda bulunmuştur. Rotary'nin çabaları sayesinde Sri Lanka'da son çocuk felci vakası 1994 yılında yılında görülmüştür.

Uluslararası Rotary 3220. Bölge'de 12 milyon Dolar harcayarak tsunamiden zarar gören 20 okulu yeniden inşa eden ve 14.000 öğrenciye öğrenim imkanı sağlayan Okul Yeniden Yapılandırma projesinin başkanlığını yapmıştır. Şu anda kulübü tarafından Sri Lanka'da yürütülen kanseri önleme ve erken tanı projesinde önemli rol oynamaktadır. Bittiğinde, ülkede bulunan tek milli erken tanı ve görüntüleme merkezi olacaktır.

Ravindran; Rotary Vakfı Övgü Ödülü (The Rotary Foundation Citation for Meritorious Service), Üstün Hizmet Ödülü (Distinguished Service Award) ve Çocuk Felci'nden arındırılmış Dünya İçin Hizmet Ödülü (Service Award for a Polio-Free World) sahibidir.

Eşi Vanathy ile 1975 yılından beri evlidir, iki çocukları ve yeni doğmuş bir torunları vardır.

Uygulama : www.elitnet.com.tr