DÖNEM BAŞKANI RTN.FİKRİ BAYHAN

2430.BÖLGE GUVARNÖRÜ ALTAN ASLAN & NESLİHAN

UR. ROTARY BAŞKANI BARRY RASSİN & ESTHER

DUYURU...

İLHAM KAYNAĞI OLALIM.

 

TOPLANTI BİLGİLERİ

Toplantı Günü : Çarşamba

Toplantı Saati : 12:30

Toplantı Yeri : AKRA BARUT
                             OTEL

GERÇEKLEŞTİRDİKLERİMİZ

BAŞKANDAN MESAJLAR

Başkandan Mesajlar için tıklayınız

FAYDALI LİNKLER

Değerli Rotary Ailem,

Rotary’nin tanıtım ve bilinçlendirme ayı olan Ocak ayı içerisinde Rotary hakkında daha fazla bilgi edinme ve çalışmalarını öğrenmek üzere, toplumun ve üyelerimizin daha çok haberdar olmaları için titizlikle yürüttüğümüz Üçler Bölge Projesini 06.01.2016 tarihinde Dönem Başkanı Rtn. Osman Ersoy’un işyerinde gerçekleştirdik. Rotary’nin tanıtımına katkıda bulunmak ve eğitimleri hızlandırmakla birlikte öğrenme, Rotary bilgilerini tazeleme ve motivasyonu artırmaktır. Amacımız, kıdemli üyelerle kulübümüze yeni katılan üyelerin kaynaşmasına katkıda bulunmak ve rotary bilgileri ile donanmış liderlerin yetişmesine katkıda bulunmaktır.

GDB. Rtn. Özcan Kalaycı, GDB.Rtn. M.Aykut Ege, GDB. Rtn. Sinan Ebren’in yanında Rtn. Akın A.Akıncı, yeni üyelerden Rtn. Evren Deveci ve Rtn. Sevim Hacıarifoğlu Tolunay’ın katılımıyla gerçekleştirdik.

6 Ocak 2016 Çarşamba günü değerli konuğumuz, konuşmacı bankasından GDB. Rtn. Zeynep Başkan Gülcan,  Uluslararası Rotary Programlarıyla ilgili bilgilendirici konuşmasını ilgiyle izledik.

13 Ocak 2016 Çarşamba günü Organ Nakli Koordinasyon Birim Sorumlusu Dr. Levent Yücetin’in Organ bağışıyla ilgili farkındalık yaratan sunum gerçekleştirdi.

20 Ocak 2016 Çarşamba günü haftalık olağan toplantımızda, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, Türkiye’de basının, okur, izleyici ve dinleyici odaklı olarak görevini tam olarak yapamadığını, dünya çapında basın, asli görevini hiçbir baskı altında olmadan yapabilmesi gerektiğini savunan konuşması ilgiyle izlendi.

27 Ocak 2016 Çarşamba günü, dünyanın çeşitli bölgelerindeki Rotaryen ve ailelerin diğer kültürleri yakından tanıma fırsatı sağlayan,  karşılıklı ziyaret etmeleri ile kişisel tanışıklığın artırılması ve uzun dönem dostluklar kurulmasını amaçlayan Rotary Dostluk Değişim Programı çerçevesinde Avustralya gezisine katılan ve edindiği bilgileri paylaşan Rtn. Mehmet Ali Selek’in Rotary mesleğimizin dışında hizmet edebileceğimiz en güzel yer olduğunu belirten sunumu ilgiyle izlendi. Geziye birlikte giden Rtn. Rukselan Selek, Avustralya’da katıldığı Rotary kulüp toplantılarından aldığı bayrakları serenomi eşliğinde kulübe teslim etti.

Değerli Dostlarım, Sevgili Roteşler,

Türkiye'ye sığınan 2 milyon Suriyelinin ekonomik, sosyolojik ve psikolojik sorunlarının her geçen gün daha da arttığı bir gerçektir. Özellikle çocukların yaşadığı travmaların kaygı verici boyutta olduğu "Suriyeli mültecilerin kış koşullarında en azından hayatta kalmalarını kolaylaştıracak acil yardımlara ihtiyacı vardır. Biz de kışlık giysilerden oluşan yardım kampanyasına destek olduk.  En önemli yardım, Suriye'de barışın ve huzurun sağlanmasıdır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

Değerli Dostlarım,

Bu ay 15-17 Ocak 2016 tarihleri arasında, Adana Seyhan Otelinde UR.2430.Bölge Rotary Kulüpleri 2015-2016 Dönem Başkanları Yarıyıl Toplantısına katıldık.  Ev sahipliğini yapan Adana 5 Ocak Rotary Kulübü’ne teşekkür ederiz.

Kulübümüzün 6 ayda gerçekleştirmiş olduğu toplantılar, etkinlik ve projelerle ilgili sunum gerçekleştirdim. Dönem başlangıcından bu yana vermiş olduğunuz desteklerden dolayı çok değerli kulüp üyelerine ve sevgili roteşlere teşekkür ediyorum. Bundan sonraki gerçekleştireceğimiz etkinlik, proje ve toplantılarda hep birlikte olmak dileğiyle.

Falez İnteract Kulübünün kurulmasıyla ilgili çalışmalarımızın devam ettiğini ve desteklerinize ihtiyacımızın olduğunu bildirmek isterim.  Hizmetleriniz Dünyaya Armağan Olsun.

 Sağlıklı ve mutlu kalın.

 Rotaryen Sevgi ve Selamlarımla.

 Osman Ersoy

Antalya Falez Rotary Kulübü

2015-2016 Dönem Başkanı.

Uygulama : www.elitnet.com.tr