DÖNEM BAŞKANI RTN.FİKRİ BAYHAN

2430.BÖLGE GUVARNÖRÜ ALTAN ASLAN & NESLİHAN

UR. ROTARY BAŞKANI BARRY RASSİN & ESTHER

DUYURU...

İLHAM KAYNAĞI OLALIM.

 

TOPLANTI BİLGİLERİ

Toplantı Günü : Çarşamba

Toplantı Saati : 12:30

Toplantı Yeri : AKRA BARUT
                             OTEL

GERÇEKLEŞTİRDİKLERİMİZ

BAŞKANDAN MESAJLAR

Başkandan Mesajlar için tıklayınız

FAYDALI LİNKLER

Çok Değerli Rotary Ailem,

Şubat ayının son toplantısında ve mart ayı içinde işyeri ziyareti yaptık. Değerli üyelerimizden Psikiyatrist Uzman Dr. Sevim Hacıarifoğlu Tolunay ve Özel Konyaaltı Has Anaokulu Harvard Kids’in sahibi Rtn. Hüseyin Korkmaz’la birlikteydik.  Bizleri en güzel şekilde ağırlayıp değerli bilgilerini bizlerle paylaştıkları için kendilerine teşekkür ediyoruz. Aynı zamanda haftalık olağan toplantımızda değerli üyelerimizden Rtn. Fikri Bayhan’ın güzel sunumuyla 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü renkli bir şekilde kutladık. Kendilerine teşekkür ediyoruz.

Değerli Dostlarım,

Kulübümüz güçlü bir şekilde ilerliyor.  Kurulan Rotaract Kulübümüzden sonra 17 kişilik kurucu üyesi bulunan Antalya Falez Interact Kulübümüzü kurmanın heyecanı içerisindeyiz. Toplantıları 12 Mart ve 19 Mart 2016 Cumartesi günü Liderler Okulunda  GDB.Rtn.Cüneyt Koşu ve  GDB.Rtn.Sinan Ebren’in sunum yaptığı iki toplantı gerçekleştirdik.

Değerli Dostlarım,

 

Aynı zamanda projelerimiz arka arkaya devam etmektedir. Bunlardan biri UR.2430 Bölge Guvernörümüz Canan Ersöz’ün katılımıyla Çocuk Gelinler projesi kapsamında 6 Mart 2016 Pazar günü her yıl şehrimizde yapılan Runatolia koşusuna katıldık. Erken Yaşta Evliliklere Dur demek için dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için koştuk. Amacımız, çocukların bundan sonraki eğitimlerine ve yaşamlarına destek olmaktı.

8.Rotary Uluslararası Kısa Film Festivali (ROFİFE) ile ilgili 3 yıldır Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr.M.Bilal Arık ve Doç. Dr. Figen Ebren’in desteğiyle Antalya Falez Rotary Kulübünün birebir aktif katılımı ile değerli yönetmenler, oyuncular ve hocalarla birlikte Sanatçı Tamer Levent “Oyuncu Yönetimi Atölye Çalışmaları” gerçekleştirildi. Katkılarından dolayı Rtn.E.Kutsal Kaynak’a teşekkür ediyoruz.

2430. Bölge Rotary dönem projelerinden biri olan Gıda Güvenliği ve Etiket Projemizin 2.cisini, 23 Mart 2016 Çarşamba günü saat: 09.30’da Falez Rotary Düden Toplum Birliği ile birlite Habipler Ortaokulu konferans salonunda gerçekleştirdik.

Okul çocularına yönelik seminerde insan sağlığı bakımından satın aldığımız gıdalarda dikkat etmemiz gereken hususlar,  gıdaların saklama durumu ve tüketimiyle ilgili  genel sağlık durumlarını içeren bilgiler verildi.

Her kesimde bilinçli bir yaşam kalitesine katkıda bulunmak amacıyla yapılan seminerde bilgilendirici Gıda Güvenliği ve Etiket el broşürleri dağıtılarak açıklamalarda bulunuldu. Gıda Güvenliği ve Etiket Bölge Projesinde 2015-2016 Dönem Başkanı olarak, kalabalık bir öğrenci gurubuna yönelik bilgilendirici bir sunum gerçekleştirdim. Habipler Ortaokulu Müdürü ve Falez Rotary Düden Toplum Birliği kurucu üyelerinden Başkan Cemil Parin, toplum birliği üyeleri ve okul öğretmenlerine teşekkür ederiz.

Tükettiğimiz gıdaların etiketlerini okuyalım, sağlıklı gıda tüketelim, sağlıklı kalalım. Sağlığı olanın umudu, umudu olanın her şeyi var demektir değerli dostlarım.

Değerli Rotary Ailem,

Aynı zamanda Bölge Asamble hazırlıklarının yapıldığı bu ayda dönem başkanları Falez Rotary Kulüp evinde toplanarak devam eden ve yeni yapılacak olan projeler üzerinde konuştuk.

Hepinizi en içten sevgi ve saygılarımla kucaklıyorum.

 Rtn. Osman Ersoy

Antalya Falez Rotary Kulübü

2015-2016 Dönem Başkanı

Uygulama : www.elitnet.com.tr