DÖNEM BAŞKANI RTN.FİKRİ BAYHAN

2430.BÖLGE GUVARNÖRÜ ALTAN ASLAN & NESLİHAN

UR. ROTARY BAŞKANI BARRY RASSİN & ESTHER

DUYURU...

İLHAM KAYNAĞI OLALIM.

 

TOPLANTI BİLGİLERİ

Toplantı Günü : Çarşamba

Toplantı Saati : 12:30

Toplantı Yeri : AKRA BARUT
                             OTEL

GERÇEKLEŞTİRDİKLERİMİZ

BAŞKANDAN MESAJLAR

Başkandan Mesajlar için tıklayınız

FAYDALI LİNKLER

Sevgili Dostlarım,

Kasım ayı içerisinde Kulüp asamblemizi gerçekleştirdik. Bugüne kadar ne yaptık, bundan sonra ne yapmalıyız, dedik.

Habipler Ortaokulunda öğrencilerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yaşadık.

Kulüp üyelerimizdeki sinerjinin artması, bağlarımızın kuvvetlenmesi için ailelerimizle birlikte bir araya gelmenin yararlı olacağı inancıyla sosyal aktivitelerimize ağırlık verdik.

Etkinliklerimizin temasının, gezmek, görmek, ailelerimiz ile kaynaşarak hep birlikte olmaya özen göstererek; birlikte olmanın keyfini hep birlikte yaşadık, yaşamaya da devam edeceğiz.  Birlikte olmanın keyfini çıkararak, çevremizin güzelliklerini birlikte yaşayarak paylaştık, bu paylaşımlarımıza devam edeceğiz. Toplantılarımızı daha çok gezerek, görerek yapmaya çalıştık, bu şekilde de devam edecek.

Bu ay içerisinde kulübümüzü guvernörümüz Güner İnci ziyaret ettiler.  Fener Mevkiinde kulübümüz tarafından gerçekleştirilen Türk Bayrağımızı göstermenin gururunu yaşadık. Daha sonra Kulübümüzün katkıları ile yaptırılan, FALEZ ROTARY ANASINIFLARI’nı ziyaret etti. Çocuklarla sohbet etti.  Aynı yerde bulunan Habipler Ortaokulu öğrencileri ile paylaşımlarını, yarının büyükleri çocuklarımızla sohbetlerini keyifle izledik. 

Guvernörümüzün katılımı ile kulübümüzün 14. toplantısını Lara Rotary Kulübü ile ortaklaşa düzenledik. Yoğun, sorumlu bölge guvernör yardımcımız Cüneyt Koşu, kulübümüzden sorumlu guvernör yardımcımız Levent Altınay, Olimpos Rotary Kulübü, Perge Rotary Kulübü Rahmi Kandemir, Manavgat Rotary Kulübü, Antalya Rotary Kulübü, Aspendos Rotary Kulübü ve İnterac Kulüp başkanlarının katılım ile gerçekleşen bu toplantıda;

Guvernörümüz; “Her birimiz farklı yerlerden geldik ve burada birlikte olmamızın mesajını verdiniz. Bu yöremizde sözünü ettiğimiz Burdur Rotary Kulübünü de sayarsak 12 tane kulübüz. Bu güç demektir. Projelerimizin ana başlıkları belli. Geçmiş dönem başkanları ve gelecek dönem başkanları ile birlikte  keyifle bizim projelerimiz devam ediyor. Diyorlar. Dönem başkanlarının birbirlerinin yanında olmasının sürekliliği çok önemlidir. "

" Rotaryde ideallerimize ulaşmak için, yaşamak ve paylaşmak gerekir. Devam olmazsa olmaz. Bugün okulu dolaştık. Öğretmenler ve öğrenciler harika. Habipler Ortaokulu Müdürü Cemil Parin bütün projelere açık olduğunu belirtti. Bu, çok güzel bir haber. Sizlerin, İnteractların, rotaractların yapacakları bütün projelere açık olduklarını belirtti. Falez Rotary Anasınıfı öğrencileri harika, projenin içeriğiyle birlikte onlara dokunabilmenin çok önemli olduğu" nu belirtti.

Kasım ayı ocakbaşı toplantılarını Nesrin Fidan, Figen Gönen, Fikri Bayhan, Kutsal Kaynak dostlarımın ortaklaşa düzenlediği; 13.11.2016 Pazar günü Atatürk Nar Beach&Bistroda eş ve çocuklar ile yoğun bir katılım ile gerçekleştirdik. Rotary geleneğinin belkemiği ocakbaşı toplantılarımızda ev sahibi olan ve toplantılara katılan tüm kulüp üyesi dostlarıma ve değerli eşlerine çok teşekkür ediyorum. Kulüp üyesi dostlarımızla tanışıklıklarımızı dostluğa dönüştürmede çok büyük bir fırsat olan ocakbaşı toplantılarımızın programlarını titizlikle hazırlayan ve takibini yapan Ocakbaşı Komite Başkanımız Sevgili Rukselan Selek dostuma da çok teşekkür ediyorum.

İş yeri ziyaretlerimizi de sürdürüyoruz. THERMACURE HEALT&HEALT de işyeri ziyareti olarak gerçekleştirdik.

Rotary'de Kasım ayı Vakıf ayı olup, bu konuda Kaleiçi Rotary Kulübünden sevgili dostumuz GDB. Mehmet ALi Selek  dostumuz , Rotary Vakfı ile ilgili açıklayıcı bilgilerde bulundu.

Önümüzdeki hafta toplantımızı iş yeri ziyareti olarak Kırmızı Kalem Tiyatrosunda eşli olarak akşam yapacağız. Keyifli olarak geçeceğini düşündüğümüz bu toplantıya Rotaraclarımızın da katılmaları konusunda dönem başkanı ile görüşme yapılmıştır.

26 Kasım 2016 Cumartesi günü Alanya-Manavgat Rotary Kulübünün düzenlediği Grup Enstitüsüne Yönetim Kurulu üyelerimiz ve kulüp üyelerimiz ile katılacağız. Katılacak dostlarıma teşekkür ediyorum. 

Aralık Ayında Habibler Falez Rotary Düden Toplum Birliği ile birlikte gerçekleştireceğimiz projemiz ile “Diş sağlığı ve Eğitimi ” seminerini Antalya Kepez İlçesi Şelale Mahallesinde bulunan Habibler Ortaokulu öğrencine yönelik düzenleyeceğiz. 


"Rotary insanlığa hizmet eder " diyerek; sağlıkla, mutlulukla hep beraber olmak ümidiyle.

Rotaryen Sevgi ve Selamlarımla. 

Dönem Başkanı

F. Şeniz Kalaycı

Uygulama : www.elitnet.com.tr