DÖNEM BAŞKANI RTN.FİKRİ BAYHAN

2430.BÖLGE GUVARNÖRÜ ALTAN ASLAN & NESLİHAN

UR. ROTARY BAŞKANI BARRY RASSİN & ESTHER

DUYURU...

İLHAM KAYNAĞI OLALIM.

 

TOPLANTI BİLGİLERİ

Toplantı Günü : Çarşamba

Toplantı Saati : 12:30

Toplantı Yeri : AKRA BARUT
                             OTEL

GERÇEKLEŞTİRDİKLERİMİZ

BAŞKANDAN MESAJLAR

Başkandan Mesajlar için tıklayınız

FAYDALI LİNKLER

Değerli Rotary Ailem,

8 Mart Dünya Kadınlar Günü olması nedeniyle olağan toplantımızda roteşleri de aramızda görmekten keyif aldık. Kendilerini çiçeklerle ödüllendirerek, kadınlarımızın eşlerinin yanında ne kadar büyük bir varlık olduğunu hissettirmeye çalıştık. Konuğumuz Antalya Barosu Kadın Hakları ve Cinsiyet Eşitliği Kurulu Koordinatör Yönetim Kurulu üyesi Sayın Av.Güler Yılmaz Birol, " Antalya Barosu'nda kadınlarımıza neler yapmaya çalışıyoruz" diyerek, Türkiye'de kadın olmanın zorluklarını anlatarak; Türkiye'de cinsiyet ayrımcılığının çok fazla olduğu, kadınların erkek şiddetine fazlasıyla maruz kaldığını örneklerle belirtti. Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, sevgili Rotaryen dostumuz Fikri Bayhan'ın, Dünya ve Anadolu kadınlarıyla ilgili yaşanmış gerçeklerin anlatımı ve duygu yüklü şiirlerle bizleri duygulandırdı.  

Dostluklarımızın paylaşıldığı, sımsıcak gerçekleşen ocakbaşı toplantısında, GDB. Rtn. Rukselan & Rtn. Mehmet Ali Selek dostlarımızın  evindeydik. Çok güzel bir ocakbaşıydı. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Ocakbaşı toplantılarımızı düzenlemede gerekli hassasiyeti gösterelim, ocakbaşı toplantılarımız bir paylaşımdır, sevgilerimizin-dostluklarımızın paylaşıldığı ortamın yaratılmasını diliyorum.

Dönemimizin 30. toplantısını Değerli üyelerimizden Psikiyatrist Uzman Dr. Sevim Hacıarifoğlu Tolunay'a, yoğun bir katılım ile işyeri ziyaretinde bulunduk. Bizleri en güzel şekilde ağırlayıp değerli bilgilerini bizlerle paylaştıkları için kendilerine teşekkür ediyoruz.    

Dönemimizin 31. toplantısında misafirimiz Macaristan Fahri Konsolosu Sayın Bekir Bülend Özsoy "Dünya'da tek adamlılık" diyerek çok güzel bir sunum gerçekleştirdi. Kendisini keyifle dinlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamadık.  Kendisine tekrar çok teşekkür ediyoruz.

Dönemimizin 32. toplantısını; sosyal proje olarak Falez Rotary Düden Toplum Birliği ile birlikte Habibler Ortaokulu'nda gerçekleştireceğiz. Doktor Rotaryen dostlarımız çocuklarımızın anneleri ile, hanımlarımız, kızkardeşlerimiz, annelerimiz ile birlikte olacağız, onların sorunlarını paylaşmaya çalışacağız.  Erken Tanı Hayat Kurtarır diyerek Esra Karasulu Özyalçın dostumuz Göğüs kanserinden korunma yolları, Sevim Hacıarifoğlu Tolunay ise "Evlilik, İlişkiler ve İletişim" konusunda bilgi vereceklerdir.

              

Hepinizi en içten sevgi ve saygılarımla kucaklıyorum.

F.Şeniz Kalaycı

Antalya Falez Rotary Kulübü

2015-2016 Dönem Başkanı

Uygulama : www.elitnet.com.tr